ÖYP Lisansüstü Başvuruları

   

ÖYP 2012 Lisansüstü başvuruları 03.09.2012-11.09.2012 tarihinde ilgili üniversitelere yapılmaktadır. Seneye merkezi olarak yapılması düşünülen lisansüstü başvurularına atandıktan sonra 2 dönem içinde başvurmanız zorunludur aksi taktirde ÖYP ile ilişiğiniz kesilir.

2012 Güz Dönemi ÖYP Lisansüstü Kontenjanlarına BURADAN bakabilir;

ÖYP Lisansüstü kontenjan açan ilgili Üniversitelerin İlanlarını da BURADAN takip edebilirsiniz.

Not: 
1. Bu ilanlar lisansüstü eğitim ilanıdır ve ÖYP ile atanmış olanlar başvurabilir! ÖYP alımı değildir!!
2. ÖYP Lisansüstü Başvuruları 03.09.2012-11.09.2012 Tarihleri arasında lisatede ilan edilen Üniversitelere yapılacaktır. Her üniversite kendi sayfasından bu ilanlar için duyuru yapacaktır ve başvurlarınız bireysel olacak. Bazı üni.ler netten veya posta yolu ile bazıları da şahsen başvurularınızı isteyebilir. Birden çok üni.ye başvuru yapabileceksiniz.
3. İlan edilen kontenjanlar yalnızca 65 veya üstü dil puanı olanlar içindir. 65’in altında dil puanı olanlar dil merkezlerinin açılmasını beklemelidir. Onun tarihi konusunda kesin bir bilgi bulunmamaktadır. Atamaların bitmesi ve 65’in altındakilerin sayısının belirlenmesi beklenmektedir.
4. Yayınlanan ÖYP Lisansüstü İlanları Hem Yüksek Lisans Hem de Doktora Programlarına Aittir! Ayrılmamıştır, doktora yapacaksanız doktoradan, yüksek lisans yapacaksanız yüksek lisanstan başlarsınız.

ÖYP ve diğer Akademik Kadro konularında aradıklarınızı bulabilmek ve sorularınıza daha hızlı cevap alabilmek lütfen AKADEMİK PERSONEL FORUMUNU kullanınız.

ÖYP Puan Hesaplama

 Ales Puanı:

 Lisans Puanı:

 Dil Puanı:

ÖYP Puanınız:

Puanlarınızı Yazarken; "Nokta" Kullanınız!