Kategorilenmiş | ÖYP Gündem

   

2012/2 Aralık ÖYP Ek Yerleştirme Sonuçları Açıklandı

Kategori: 03 Ocak 2013 Ekleyen: akademikpersonel.org

ÖYP 2012/2 Aralık Ek Yerleştirme Sonuçlarını BURADAN Öğrenebilirsiniz!

ÖYP 2012/2 Aralık Atananlar EXCEL sıralı liste için TIKLAYINIZ

ÖYP Atama Sonrası Rehberi Soru-Cevap

ÖYP İle Yerleşenler İçin Tanışma Platformu

26 Bu Gönderi İçin Yapılan Yorumlar

 1. sule erdem Diyor ki:

  ben hala acamadım bakabilen var mı?

 2. İkrime Yıldırım Diyor ki:

  Benim öyp puanım 85.445 di ancak herhangi bir kuruma atanamadınız yazısı çıktı ve öyp puanım 53 küsür görünmekte atamalarda puanımın tamamı neden kabul edilmedi bu konuda bilgilendirirseniz çok sevinirim.

 3. akademikpersonel.org Diyor ki:

  @İkrime Yıldırım
  Yarın YÖK bilgi işlemi arayınız: 0312 298 74 43 telefon numarasını arayarak sorununuzu bildirebilirsiniz.

 4. ahu çetin Diyor ki:

  arkadaslar bu arastırma görevlısı tercıhlerının sonucumu? ek yerlestirme fln yazıyoda anlamadım..

 5. akademikpersonel.org Diyor ki:

  @ahu çetin
  ÖYP yerleştirme sonuçları.

 6. ahu çetin Diyor ki:

  ne olurrr aciiilll cvp verırmısınız?

 7. Nermin Oktay Diyor ki:

  Sadece Ales puanının yüzdesini almış benim de

 8. Hasan Diyor ki:

  Yahu arkadaşlar şakamı yapıyorsunuz puanım şu bu ya internetten kendiniz becerememişinizdir yada yanlış bilgi vermişinizdir. zaten tercih yapmadan öncede yazıyo size yada siz sallıyorsunuz benim 81 ve atanamadım gerek te yoktu zaten

 9. sezer hakverdi Diyor ki:

  bende de ales puanının yüzdesini almış gösteriyo, yerleşemediniz diyo

 10. kimi raikkonen Diyor ki:

  @İkrime Yıldırım,@Nermin Oktay

  Anlasilan sadece ALES puanlarinizin yuzdesi hesaplanmis benim aklima ilk etapta not ortalamasi ve dil puanlarinizin kusuratlarini virgullu olarak yazmis olabileceginiz dolayisiyla o puanlarinizin hesaplanamadigi bir durum olabilecegi geldi

 11. M. Sümbül Diyor ki:

  Sonuçların https://oyp.yok.gov.tr/ adresinde duyurulması gerekmiyor mu ? https://oyp.yok.gov.tr/ adresinde henüz böyle bir duyuru yok.

  Benim dörtlük sistemde puanım 2.54, ALES Sayısal puanım 92.68915, ÜDS Fen Bilimleri(İngilizce) puanım 98.750. Endüstri mühendisliği mezunuyum ve endüstri mühendisliği mezunu kabul eden imalat mühendisliği bölümlerine(Osmaniye Korkut Ata ve Karabük Üniversiteleri) ve endüstri mühendisliği bölümlerine başvurdum.

  Verdiğiniz sonuç öğrenme linkinde puanım 86.908 olarak doğru görünüyor ancak “HERHANGİ BİR KADROYA YERLEŞTİRİLEMEDİNİZ.” yazısı çıkıyor. Atananlar Excel sıralı listenizde yazdığım yerlerin çoğu benden az puanlı birini almış görünüyor ayrıca örneğin Gaziantep Üniversitesi Endüstri Mühendisliği kadrosu da geçmiyor.

  Hata nerde, ne yapabilirim, ne yapmalıyım, lütfen yardımcı olun.

 12. akademikpersonel.org Diyor ki:

  @M. Sümbül
  Verdiğimiz sonuç linki YÖK’ün anasayfasında açılırken çıkıyor. O siteye koymamışlar demek, orda olması gerekmiyor. O kadrolar yüksek lisans isteyen kadrolar olabilir. Şuradan bakınız ilanlara ilan numarası ile: http://oyp2.yok.gov.tr/OypDuyuru/

 13. brcgkt Diyor ki:

  merhblar, ben eğitim fakültsi fen bılgısı öğrtmnlği mezunuyum ve öyp de bu şartları taşıyan bölümleri tercıh ettım bugun kafkas unıversıtesı ısıtme engellıler bolumune yerleştırıldıgımı ogrendım fakat tesadufen gordumkı tercıhlerdede degısıklık yapılmıss ve ısıtme engellıler bolumunde o bolumde lısans mezunu olma sartı aranıyor ben şimdi ne yapıcam bılmıyrmm bu konuda bılgısı olan varsa yardımcı olursa cok sevınırm .

 14. akademikpersonel.org Diyor ki:

  @ brcgkt
  Evet ayın 14’ünde değişti uyarılarda yapıldı tercih zamanı. Hatta tercihlerinizi gireken kırmzı bir yazı ile değiştirilmiştir yazıyordu. Ne yazık ki yapacağınız bir şey yok. 1 yıl boyunca %10 puanınız kesilecek ve atamanız olmayacak.

 15. M. Sümbül Diyor ki:

  http://oyp2.yok.gov.tr/OypDuyuru/?find=end%FCstri+m%FChendisli%F0i&sayfa=search&search=++Ara++ adresindeki kadrolardan tercih sıram ilan nolarıyla:
  1- Gaziantep Üni 30145
  2- Selçuk Üni 30184
  3- 19 Mayıs Üni 29547
  4- Düzce Üni 30512
  5- Hitit Üni 29638
  6- Cumhuriyet Üni (EM ABD) 28203
  7- Cumhuriyet Üniversitesi (YA ABD) 29219
  8- Karadeniz Teknik Üni 29973
  9- Osmaniye K.A. Üni (İM) 29873
  10- Karabük Üni (İM) 30060
  şeklindeydi. Listenizdeki Selçuk ve 19 Mayıs Üniversitelerinin kadro alımlarının benden yüksek puanlı kişiler olduğu görünüyor, Gaziantep Üniversitesi’nde bölüm belirtilmemiş ve listedeki hangi kadroya denk geliyor bilemiyorum ancak onun puanının da benim puanımdan yüksek olduğunu düşünebiliriz benim ilk tercihim olmasına rağmen kazanamamamı ve yine Karadeniz Teknik Üniversitesinin kadrosunda da bölüm belirtilmediği için listede hangi sıraya denk geliyor bilemiyorum. Ancak bir Marmara Üniversitesi Endüstri Mühendisliği mezunu olarak benim Düzce, Hitit, Cumhuriyet, Osmaniye Korkut Ata ve Karabük üniversitelerindeki başvurduğum kadrolarda önceliğimin olması gerekirdi çünkü puanım, 86.908, bu kadroları kazananlardan yüksek.

  En azından bana hangi telefonu aramam gerektiği, kimle görüşmem gerektiği konusunda yardımcı olun lütfen!

 16. M. Sümbül Diyor ki:

  Gaziantep Üniversitesi’nde bölüm belirtilmemiş ve listedeki hangi kadroya denk geliyor bilemiyorum “ancak benim ilk tercihim olmasına rağmen kazanamamamı göz önünde bulundurarak onun puanının da benim puanımdan yüksek olduğunu düşünebiliriz” ve Karadeniz…

  Cümlemde tırnak arasına aldığım kısmı düzeltiyorum.

  Lütfen bana yardımcı olun puanım daha yüksek olmasına ve şartlara uymama rağmen benden daha az puanlı kişilerin kazandığı görülüyor, bunun düzeltilmesi lazım.

 17. akademikpersonel.org Diyor ki:

  @M. Sümbül
  Peki şimdi baktığınızda ÖYP puanınızı görebiliyor musunuz?

  ÖYP iletişim: https://oyp.yok.gov.tr/?page=yazi&c=0&read=50a173ffa434090be87c0ad15e78c74b

 18. M. Sümbül Diyor ki:

  Aynen böyle:
  Öyp Puanı:86.908
  HERHANGİ BİR KADROYA YERLEŞTİRİLEMEDİNİZ.

  Bu 298 75 58 ve 298 75 21 numaralarının başına hangi numara geliyor ?

 19. akademikpersonel.org Diyor ki:

  @M. Sümbül
  0312 yani ankara

 20. L.Kirmitçi Diyor ki:

  peki arkadaşlar ben burada gördüğüm sonucu ve listeyi yökün kendi sayfasında neden göremiyorum. yani bu dökümanlara nereden ulaştınız. bana yardımcı olursanız sevinirim.

 21. akademikpersonel.org Diyor ki:

  @ L.Kirmitçi
  YÖK henüz yayınlamadı çünkü.

 22. A. D. Diyor ki:

  @M. Sümbül sonuçlara baktığımızda Gaziantep, Selçuk, 19 Mayıs ve KTÜ’ye yerleşen adayların puanlarının sizinkinden yüksek olduğu, Cumhuriyet Üniv. ilan no.sunu yanlış yazdığınız, diğer tercihlerinizdeyse sizin puanınızın kazananlardan yüksek olduğu görülüyor. Tabii bunlar doğru tercih, ve bildirdiğiniz puanların geçerliliği olduğu varsayılarak söyleniyor. Acaba GNO’nuzu dörtlük sistem yerine beşlik sisteme göre girmiş olma ihtimaliniz var mı? Ya da arayıp sorma imkanınız oldu mu?

 23. ömer emir Diyor ki:

  Hocam, 2012 aralık öyp atamalarından sonra yüksek lisans ilanları ne zaman açıklanacak bu yıl merkezi mi olacak. Teşekkürler hocam.

 24. akademikpersonel.org Diyor ki:

  @ömer emir
  Şu anda görünen merkezi olacağı ve haftaya açıklanacak.

 25. serkan baştemir Diyor ki:

  merhaba.öyp ile atandım ve dil kursunu bekliyorum.dil kursu 7 nisandaki yds den sonra açılacakmış.2 yıl içinde 65 şartı aranıyor.benim atamam şubatta yapıldı ancak memur olduğum için muvafakatı bekliyorum.dilden 65 alma şartı iki yılda isteniyor ancak bu iki yıllık süreç dil kursu ile mi başlıyor?yoksa 6 aylık dil eğitiminden sonra mı süreç işleyecek?bilgi verirseniz sevinirim.

 26. akademikpersonel.org Diyor ki:

  @serkan baştemir
  Dil kursu için bilginin bugün verilmesi beklenitor 18 martda da kurs başlayacakmış denildi akşam göreceğiz.

Fikrini Söyle

ÖYP Puan Hesaplama

 Ales Puanı:

 Lisans Puanı:

 Dil Puanı:

ÖYP Puanınız:

Puanlarınızı Yazarken; "Nokta" Kullanınız!